Děkujeme za vaší podporu v minulém roce a přejeme vám Šťastný nový Swell do roku 2021!

Novinky na blogu

Díky podpoře z krámu v SURFRu společně tvoříme jedinečnej obsah, kterým v naší komunitě rozvíjíme umění vlnobytí. Mrkni se, jaký novinky čekají na blogu.

  

Dokument Between Fjords je online ke shlédnutí

Ti z vás, co byli v září pozitivní, nebo se báli dorazit na bujarou premiéru na Radlické určitě netrpělivě čekali na tento moment. V pořadí třetí surf dokument od Martina Smékala je právě dostupný online ke shlédnutí na platformě Reelhouse. Bude vás to sice stát pár kaček, ale doba je zlá a je důležitý podporovat lokální tvůrce a umělce.

Amazinc! už dávno nechrání jen surfaře

Ústecká značka Amazinc! pomalu ale jistě dělá díru do světa. Jejich přírodní, veganské opalováky a zinky najdete téměř v každým surf shopu od Hossegoru, přes Bali až po Japonsko. Ale víte, že jejich produkty se vám můžou hodit nejen na surf? Kluci z Amazincu rozšiřují portfolio také hluboko do koupelen běžných smrtelníků. Právě vydali další novinky, který samozřejmě najdeš i u nás na krámu.

Recenze filmu Between Fjords

Včera proběhla slavnostní premiéra dokumentu Between Fjords a režisér Martin Smékal jí okomentoval slovy: „Tohle byla nejšílenější premiéra, kterou jsme kdy organizovali.“

Jak Náklo korunovalo nového vládce

Náklo je štěrkovna s rozlohou kolem 100 hektarů nedaleko obce Náklo pár kilometrů na severozápad od Olomouce. Na kraji jezera obří rypadlo denně vytěží tisíce tun štěrku, roztřídí a naloží na remorkér. Ten ho odveze na druhou stranu jezera, kde si ho vezmou na starost další bagry a náklaďáky. To všechno se ale děje na opačném břehu. Jižní cíp jezera už patří wakesurfingu. Na břehu tady poslední rok během několika měsíců vyrostlo komplet zázemí v původně lodních kontejnerech – bar s kuchyní a terasou, záchody i sprchy. Tady se poslední víkend v srpnu pojede další ročník závodu King of Surf.

Surfový prkno z mrazáku, vajglů a plastového odpadu

Je tomu přesně rok, co u nás vyšel článek Shape života, který popisoval Štěpánův příběh. Od té doby jsme se potkali jak na lineupu v Peniche, tak i těsně po pandemii v Praze. Štěpán se tu ale dlouho nezdržel, a hned jak to bylo možné prchnul zpět do Portugalska. Nedávno dokonce založil novou značku Steve surfboards a Instagramem proletěla fotka unikátního prkna, nebo spíš uměleckého díla. Fishka, která vznikla jako symbol pro projekt The Trash Travelerem, je vyrobená ze starých mrazáků a odpadu posbíraného na pláži.

Zima přijde dřív, než si myslíš

Sotva jsme se ohřáli podprůměrným létem a už pomalu vytahujem mikiny a bundy. Ať už se vám podařilo prchnout k oceánu nebo doma ždímáte poslední zbytky letních paprsků, nezapomeňte si rezervovat 23. září na výlet do Prahy. Jak říkají Starkovic, zima se blíží a s ní i premiéra dlouho očekávaného dokumentu Between Fjords.

Oceán je můj druhý domov

Ocean je můj druhý domov, ale až od té doby, kdy jsem před 15 lety setkala s mou nejlepší kamarádkou Malinkou. Ona a ocean otevřely mou cestu učení a hlavně sebepoznání. V té době jsem nebyla zrovna skvělou plavkyní, styl prsa s hlavou nad vodou, pokud jsem se ocitla v hlubší vodě, necítila jsem se dobře. Během těchto 15 let, jsem si, ale uvědomila a kolikrát se zatajeným dechem sledovala, co všechno lidské tělo, mysl a srdce dokážou, když se spojí v jedno. My lidé, jsme zázraky přírody. Je jen velmi smutné jak málo svá těla, svou mysl a hlavně srdce používáme. 

Zákulisí focení nové kolekce v českým Hossegoru

Jednou odpoledne mi zavolal Jakub s otázkou, jestli bych pro ně zas nafotil nový kolekce slušivejch hadříků (tentokrát novou kolekci vytvořenou ve spolupráci s Bohempia). Bez váhání jsem mu na to kejvnul, protože mi bylo jasný, že Kuba zase vymyslí nějakou extra chujovinu, která bude stát za to (jak je jeho dobrým zvykem). A taky že jo!

8 položek celkem