Novinky na blogu

Díky podpoře z krámu v SURFRu společně tvoříme jedinečnej obsah, kterým v naší komunitě rozvíjíme umění vlnobytí. Mrkni se, jaký novinky čekají na blogu.

  

Amazinc! už dávno nechrání jen surfaře

Ústecká značka Amazinc! pomalu ale jistě dělá díru do světa. Jejich přírodní, veganské opalováky a zinky najdete téměř v každým surf shopu od Hossegoru, přes Bali až po Japonsko. Ale víte, že jejich produkty se vám můžou hodit nejen na surf? Kluci z Amazincu rozšiřují portfolio také hluboko do koupelen běžných smrtelníků. Právě vydali další novinky, který samozřejmě najdeš i u nás na krámu.

Recenze filmu Between Fjords

Včera proběhla slavnostní premiéra dokumentu Between Fjords a režisér Martin Smékal jí okomentoval slovy: „Tohle byla nejšílenější premiéra, kterou jsme kdy organizovali.“

Jak Náklo korunovalo nového vládce

Náklo je štěrkovna s rozlohou kolem 100 hektarů nedaleko obce Náklo pár kilometrů na severozápad od Olomouce. Na kraji jezera obří rypadlo denně vytěží tisíce tun štěrku, roztřídí a naloží na remorkér. Ten ho odveze na druhou stranu jezera, kde si ho vezmou na starost další bagry a náklaďáky. To všechno se ale děje na opačném břehu. Jižní cíp jezera už patří wakesurfingu. Na břehu tady poslední rok během několika měsíců vyrostlo komplet zázemí v původně lodních kontejnerech – bar s kuchyní a terasou, záchody i sprchy. Tady se poslední víkend v srpnu pojede další ročník závodu King of Surf.

Surfový prkno z mrazáku, vajglů a plastového odpadu

Je tomu přesně rok, co u nás vyšel článek Shape života, který popisoval Štěpánův příběh. Od té doby jsme se potkali jak na lineupu v Peniche, tak i těsně po pandemii v Praze. Štěpán se tu ale dlouho nezdržel, a hned jak to bylo možné prchnul zpět do Portugalska. Nedávno dokonce založil novou značku Steve surfboards a Instagramem proletěla fotka unikátního prkna, nebo spíš uměleckého díla. Fishka, která vznikla jako symbol pro projekt The Trash Travelerem, je vyrobená ze starých mrazáků a odpadu posbíraného na pláži.

Zima přijde dřív, než si myslíš

Sotva jsme se ohřáli podprůměrným létem a už pomalu vytahujem mikiny a bundy. Ať už se vám podařilo prchnout k oceánu nebo doma ždímáte poslední zbytky letních paprsků, nezapomeňte si rezervovat 23. září na výlet do Prahy. Jak říkají Starkovic, zima se blíží a s ní i premiéra dlouho očekávaného dokumentu Between Fjords.

Oceán je můj druhý domov

Ocean je můj druhý domov, ale až od té doby, kdy jsem před 15 lety setkala s mou nejlepší kamarádkou Malinkou. Ona a ocean otevřely mou cestu učení a hlavně sebepoznání. V té době jsem nebyla zrovna skvělou plavkyní, styl prsa s hlavou nad vodou, pokud jsem se ocitla v hlubší vodě, necítila jsem se dobře. Během těchto 15 let, jsem si, ale uvědomila a kolikrát se zatajeným dechem sledovala, co všechno lidské tělo, mysl a srdce dokážou, když se spojí v jedno. My lidé, jsme zázraky přírody. Je jen velmi smutné jak málo svá těla, svou mysl a hlavně srdce používáme. 

Zákulisí focení nové kolekce v českým Hossegoru

Jednou odpoledne mi zavolal Jakub s otázkou, jestli bych pro ně zas nafotil nový kolekce slušivejch hadříků (tentokrát novou kolekci vytvořenou ve spolupráci s Bohempia). Bez váhání jsem mu na to kejvnul, protože mi bylo jasný, že Kuba zase vymyslí nějakou extra chujovinu, která bude stát za to (jak je jeho dobrým zvykem). A taky že jo!

7 položek celkem