Nová vlna SURFRu

Milí přátelé, mám pro vás velkou novinku. Po dlouhém rozhodování a mnoha probdělých nocích jsme se rozhodli přepádlovat na jinou vlnu. 

Co to sakra znamená?

clanek

 

Asi tušíte, že jsme poslední půl rok hledali nové, větší, prostory pro naši kavárnu. Důvodů bylo více. Primárně jsme nechtěli, aby současný krámek prasknul ve švech na jedné z akcí. Jasný, umím počítat. Zaplnit prostory o velikosti obýváku není zas takový kumšt. Ale i tak dám ruku do ohně za to, že česká surfová komunita (nebo jak jí někteří nazývají - sekta) je hladová po místě, kde se může pravidelně scházet a přinášet oběti surfovým bohům. A druhak jsme plánovali, že kavárenský příjem ulehčí tlaku na zisky z produkce oblečení. Jenže hledání prostorů v Praze se ukázalo jako honba za pokladem na opuštěném ostrově bez signálu, elektřiny a jen s polovinou mapy napsané v prastarém jazyce - spisovné češtině. 

Věříme, že jednoho dne se vesmír dobře vyspí a prostory nám zjeví, ale do té doby musíme chtě nechtě ukolébat současnou kavárnu k letnímu spánku, páč už nám delší dobu žere zimní zásoby. Ale co Music jamy?! Neboj, marmeládu budeme servírovat každý malý pátek a ani další vlna covidu nás nezastaví. A samozřejmě i objednávky si budete moci dál osobně vyzvedávat a nebo si s námi pokecat u pivka o plánech na další trip. Jen na kafe si holt musíte skočit jinam - v okolní voní čerstvá káva v Tvojí mámě, Jenu nebo nové Typice.

Od 1. června se mění otevírací doba:

Po: 17:00-20:00
Čt: 17:00-22:00 + Music Jam

 

clanek_1

 

A teď k nejdůležitější části SURFR obrození. Na začátku loňského roku jsme si nastavili odvážný cíl. Nevyrobíme jedinou věc, která nebude surFair (neboli udržitelná dle našich standartů - sami šijeme v Čechách z udržitelných a certifikovaných matrošů). Propotili jsme spoustu triček, ale nakonec se nám to povedlo. Jenže tímhle jsme vyskočili z pomyslného roztočeného kolečka pro křečky. To symbolizuje dnešní všudypřítomný kapitalistický trh. Naše vysněná udržitelnost není jen o přístupu k přírodě a fairové módě, ale i o udržení finanční vitality. Jasně, víme, že jste zlatí a nejradši byste se pro nás rozkrájeli. Jsme neuvěřitelně vděční, že za námi stojí věrná komunita. Ale abychom mohli zpátky naskočit do svištícího kola, museli bychom prodávat ve velkém, nebo se vzdát surFairové pečeti.

Čím víc se člověk prodírá labyrintem textilního průmyslu, tím víc si uvědomuje, že do cíle vede jediná cesta. Závod vzdát. Na souboj v módním průmyslu potřebujete koule, které radši odkutálíme směrem k surfovému vybavení a online obsahu, což jsou dvě věci, které u nás stále dost chybí.

Od teď už nebudeme vyrábět žádné oblečení. Až na jednu výjimku. Tou jsou skladná vaflová ponča, která nám přirostla k srdci. Protože pončo není otrokem módy. Pořídíte si jedno a máte ho na celý život. Neleží vám ve skříni, protože už frčí jiná kolekce nebo protože se vám nehodí ke kalhotům. Střih sedí všem, stačí si vybrat barvu. Můžete ho používat doslova 365 dní v roce - doma, i na cestách. Nezatěžuje batoh, ani přírodu. Je to klenot minimalismu. Nejudržitelnější produkt, který se nám podařilo vytvořit. Téměř všechny ostatní značky na světě prdí na udržitelnost ponč, takže kdo ví, třeba se chytnou i za hranicemi.

 

clanek_2

 

Právě teď máme na skladě několik unikátních kusů oblečení, které už znovu neseženete. Náš sklad teď potřebuje pořádný swell, který pročistí regály, abychom mohli pokračovat v novém konceptu. Proto proběhne akce, kterou byste u nás normálně nečekali. Všechny SURFR věci seženete za polovinu ceny, kromě košilí, na které bude sleva 40%. Akce potrvá do vyprodání zásob a nevztahuje se na vaflová ponča.

Krámek jsme rozjeli především kvůli osobnímu kontaktu s komunitou, takže první vlna výprodeje proběhne pouze přímo na obchodě - locals only, bra! Přijďte si dát jedno z posledních Swell whitů a popovídat si o brandu, surfování a budoucnosti. Zároveň vám představíme novinku ze surf shopu - lokální francouzskou značku Sooruz, která vyrábí snad nejudržitelnější neopreny na světě! Některé z jejich neoprenů a bodíček budou také k dostání na krámku za velmi kamarádskou cenu.

Změna je život a v životě musí člověk dělat to, čemu věří z hlubin svého srdce. Pak teprve lze upřímně říct, že dělá to, co ho baví. Proto věřím, že naší změnu pochopíte a budete s námi dál tvořit komunitu, kterou pohání vlnobytí.  

Za celý SURFR Kolektiv,

Jakub Michna

základní datel SURFRu